Amenzi de până la 30.000 de euro pentru șoferii care încearcă să scape de punctele de penalizare. Noi reguli de la 1 iulie, în Germania

Amenzi de până la 30.000 de euro pentru șoferii care încearcă să scape de punctele de penalizare. Noi reguli de la 1 iulie, în Germania

Germania introduce de la 1 iulie 2026 sancțiuni dure împotriva așa-numitului „comerț cu puncte”. Conform publicației Merkur, șoferii care încearcă să transfere punctele de penalizare către alte persoane, precum și intermediarii care facilitează această practică, riscă amenzi de până la 30.000 de euro. Cum funcționa „comerțul cu puncte” în Germania O modificare importantă a legislației […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea