Adrian Veștea a răspuns ultimatumului dat de Ilie Bolojan: „Nu îmi depun mandatul, indiferent de presiunile care se fac asupra mea”

Adrian Veștea a răspuns ultimatumului dat de Ilie Bolojan: „Nu îmi depun mandatul, indiferent de presiunile care se fac asupra mea”

Premierul desemnat de președintele Nicușor Dan, Adrian Veștea, a reacționat ferm marți dimineață, după ce conducerea PNL i-a cerut oficial să renunțe la mandatul pentru formarea noului Executiv. Într-o declarație care adâncește criza politică de la vârful partidului, Veștea a anunțat că nu va ceda presiunilor interne și că își va duce demersul până în […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea