Xabi Alonso, frustrat: „Nu mi-a plăcut prima repriză. Penalty-ul putea fi evitat”

Xabi Alonso, frustrat: „Nu mi-a plăcut prima repriză. Penalty-ul putea fi evitat”

Real Madrid n-a reușit decât un 1-1 cu Al Hilal, la Mondialul Cluburilor, în meciul de debut al lui Xabi Alonso pe bancă. Deși, în prelungiri (90+2), Federico Valverde a irosit o lovitură de la 11 metri și, implicit, șansa victoriei, Xabi Alonso l-a arătat cu degetul pe fundașul Raul Asencio, pentru penalty-ul provocat în minutul 41, cel din care Ruben Neves a egalat pentru Al Hilal. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor