Virginia Ruzici rememorează succesul de la Roland Garros: „Aveam un tenis de atac, a plăcut publicului francez care m-a susținut și mi-a dat aripi”

Virginia Ruzici rememorează succesul de la Roland Garros: „Aveam un tenis de atac, a plăcut publicului francez care m-a susținut și mi-a dat aripi”

Fost număr 8 mondial, Virginia Ruzici, 69 de ani, a povestit istoria primului titlu de Mare Șlem feminin al tenisului românesc, cel de la Roland Garros 1978, dar și cum a ajuns acolo și ce a făcut-o să se simtă total captivată de Paris. Mai sunt aproape două luni până la startul unei noi ediții a turneului de Mare Șlem de la Roland Garros, iar amintirile cele mai frumoase, emoționante, spectaculoase sunt aduse pe rând în atenție. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor