Violențe înaintea unui meci din Liga Campionilor » S-a lăsat cu arestări

Violențe înaintea unui meci din Liga Campionilor » S-a lăsat cu arestări

Poliția spaniolă a arestat 4 suporteri ai celor de la Benfica, după ce aceștia au creat haos înaintea meciului cu Real Sociedad și au aprins torțe în timpul partidei. Benfica a pierdut cu Real Sociedad, scor 1-3, și a fost eliminată din Liga Campionilor după doar 4 meciuri. Înaintea partidei, aproximativ 100 de suporteri portughezi s-au strâns în centrul orașului, acolo unde au aprins torțe și au vandalizat mai multe localuri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor