Un nou caz „Ana Bărbosu” în gimnastică: unei sportive din România i-a fost înlocuită medalia după o greșeală de calcul a arbitrilor

Un nou caz „Ana Bărbosu” în gimnastică: unei sportive din România i-a fost înlocuită medalia după o greșeală de calcul a arbitrilor

Alexia Blănaru (14 ani), o gimnastă din România, a fost protagonista unui caz similar cu cel al Anei Bărbosu de la Jocurile Olimpice, însă, de această dată, medalia nu i-a fost luată, ci înlocuită cu una mai strălucitoare. În perioada 23-31 octombrie, Bahrain găzduiește ediția a 11-a a Gimnaziadei, competiție la care participă în jur de 5000 de sportivi din aproximativ 70 de țări. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor