Titularul de la FCSB a dat lovitura » „Bombă” de peste un milion de euro pe an

Titularul de la FCSB a dat lovitura » „Bombă” de peste un milion de euro pe an

Odată cu scăderea salariului lui Vlad Chiricheș, Florin Tănase (30 de ani) a devenit cel mai bine plătit jucător de la FCSB. „Șeptarul” campioanei câștigă doar din salariu 360.000 de euro anual. Bonusurile de performanță l-au propulsat însă la un câștig imens, de peste 1 milion de euro în total în stagiunea 2024-2025. Vlad Chiricheș (35 de ani) avea un salariu de 40.000 de euro pe lună până acum la FCSB. După semnarea prelungirii, va câștiga 20.000 de euro lunar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor