Sunt buni de plată! » Amenzi usturătoare după Dinamo - FCSB

Sunt buni de plată! » Amenzi usturătoare după Dinamo - FCSB

Derby-ul dintre Dinamo și FCSB, scor 0-4, din prima rundă a grupelor Cupei României Betano, a adus o serie de sancțiuni venite din partea Jandarmeriei București. Jandarmeria București a anunțat că în urma incidentelor din tribune au fost aplicate 21 de sancțiuni contravenționale în valoare totală de 124.365 de lei. Din această sumă, 100.000 de lei îi revin clubului Dinamo, în timp ce firma care a asigurat paza la eveniment a fost taxată cu 21.000 de lei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor