Stadionul unde România suferea un eșec dureros, în urmă cu fix 31 de ani, rămâne în istorie!

Stadionul unde România suferea un eșec dureros, în urmă cu fix 31 de ani, rămâne în istorie!

În iunie 1994, România trăia visul american în fotbal, ajungând să joace sferturile de finală ale Campionatului Mondial. Pe 22 iunie, în urmă cu fix 31 de ani, naționala condusă din teren pe atunci de Gheorghe Hagi suferea un eșec istoric, 1-4 contra Elveției. Stadionul „Silverdome” din Detroit a devenit între timp istorie. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor