Șeful McLaren vine cu explicații după MP de Formula 1 al Arabiei Saudite: „Norris nu a ajuns pe podium din cauza lui Hamilton”

Șeful McLaren vine cu explicații după MP de Formula 1 al Arabiei Saudite: „Norris nu a ajuns pe podium din cauza lui Hamilton”

Șeful echipei McLaren, Andrea Stella, a explicat cum pilotajul defensiv al lui Lewis Hamilton (Ferrari) în Marele Premiu al Arabiei Saudite, cursă câștigată de Oscar Piastri, l-a împiedicat pe Lando Norris să urce pe podium. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor