Se schimbă gazonul în „casa” lui Dinamo: imaginile publicate

Se schimbă gazonul în „casa” lui Dinamo: imaginile publicate

Dinamo a jucat în prima parte a sezonului pe stadionul „Arcul de Triumf”, dar arena de lângă Mănăstirea Cașin nu le va mai fi „casă” dinamoviștilor și în partea a doua a stagiunii, suprafața de joc fiind schimbată în această perioadă. După mai mulți ani complicați, Dinamo s-a calificat în această ediție de campionat în play-off, pentru prima dată după 8 ani. A jucat acasă pe micuța arenă de lângă Arcul de Triumf, stadion cu o capacitate de aproximativ 7. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor