România U20 a pierdut la limită duelul cu Polonia U20 din Elite League » „Tricolorii” nu au avut niciun șut pe poartă

România U20 a pierdut la limită duelul cu Polonia U20 din Elite League » „Tricolorii” nu au avut niciun șut pe poartă

România U20 s-a deplasat în Polonia pentru penultimul duel din Elite League. Gazdele s-au impus la limită, scor 1-0, prin execuția fantastică a fundașului Karasinski, care a șutat năprasnic de la aproximativ 30 de metri, în minutul 67. „Tricolorii” antrenați de Costin Curelea nu au trimis niciun șut pe spațiul porții în întreaga partidă. În afară de partida cu Polonia U20, România U20 va mai juca împotriva Turciei U20 pentru a termina aventura din Elite League. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor