România, avantaj cu Bosnia » Două lovituri încasate joi seară

România, avantaj cu Bosnia » Două lovituri încasate joi seară

România va înfrunta Bosnia pe 15 noiembrie, în deplasare, în penultima etapă a grupei H din preliminariile Campionatului Mondial. Înainte de meciul care poate decide echipa de pe locul 2, bosniacii au primit două vești proaste. Ivan Sunjic (29 de ani, mijlocaș central) și Nihad Mujakic (27 de ani, fundaș stânga) au primit cartonașul galben în meciul cu Cipru, scor 2-2. Cei doi au ajuns la câte 3 „galbene” și sunt suspendați pentru meciul cu România. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor