România a spulberat Ungaria la U16 » Elevii lui Nicolae Grigore au făcut scor la Timișoara

România a spulberat Ungaria la U16 » Elevii lui Nicolae Grigore au făcut scor la Timișoara

România U16 a câștigat cu Ungaria U16, scor 4-1, într-un meci amical disputat la Timișoara. Jucătorii pregătiți de Nicolae Grigore au avut două meciuri amicale cu maghiarii în această săptămână. Primul, pe 7 noiembrie, s-a terminat 1-1, în Ungaria. România U16 - Ungaria U16 4-1 „Tricolorii” s-au descătușat acasă, la Timișoara, în al doilea amical. La pauză era 3-0, după augolul lui Prettenhoffer și „dubla” lui Ianis Avramescu. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor