România a pierdut și duelul cu Brazilia » Probleme mari înainte de Campionatul European

România a pierdut și duelul cu Brazilia » Probleme mari înainte de Campionatul European

Naționala feminină de handbal a României a reacționat după înfrângerea cu Elveția și a jucat mult mai bine contra Braziliei, însă a pierdut încă o dată, scor 31-34, și a terminat Trofeul Carpați pe locul 4. Respectând tradiția primelor două zile de turneu, lovitura simbolică de start a fost dată de două handbaliste emblematice ale României: Valentina Ardean-Elisei, care antrenează în prezent echipa feminină a Universității Cluj-Napoca, și Ada Nechita. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor