România a pierdut prima întâlnire din Billie Jean King Cup

România a pierdut prima întâlnire din Billie Jean King Cup

Echipa României de Billie Jean King Cup a fost învinsă de Letonia cu 2-1, în prima confruntare din Grupa C a Grupei I din zona Europa-Africa. Urmează să joace contra Norvegiei și Franței. Ploaia a dat peste cap desfășurarea întâlnirilor din Grupa I, zona Europa-Africa, care au debutat marți la Oeiras, în Portugalia. România face parte din Grupa C alături de Franța, Letonia și Norvegia. Echipa condusă de Alexandra Dulgheru a debutat pe zgura din Portugalia contra Letoniei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor