România, 3 medalii la Campionatele Mondiale de la Seul

România, 3 medalii la Campionatele Mondiale de la Seul

Lotul Național de Paraclimbing al României a obținut trei medalii, dintre care două de aur, la Campionatele Mondiale de Paraclimbing, desfășurat în perioada 19–25 septembrie 2025, la Seul, Coreea de Sud, cea mai importantă competiție din circuitul internațional, care are loc din doi în doi ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor