Revenire surprinzătoare în fotbalul românesc » A antrenat la Dinamo, acum a dat curs ofertei din Liga 2

Revenire surprinzătoare în fotbalul românesc » A antrenat la Dinamo, acum a dat curs ofertei din Liga 2

FC Bihor, nou-promovată în Liga 2, a pornit sezonul etalând un proiect surprinzător, cu argentinianul Gustavo Aragolaza în funcția de director tehnic și un staff din care fac parte italienii Fabrizio Miele, preparator fizic, și Claudio Bozzini, antrenor al portarilor. Ultimul a fost colaboratorul lui Dario Bonetti la Dinamo și la FCM Târgu Mureș și s-a reîntors în România „atras de proiect”, după cum i-a dezvăluit Gazetei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor