Prima reacție oficială, după decizia EUIPO privind marca „FCSB Steaua”: „Văd că mai există o Steaua. Păi, ce facem acum?”

Prima reacție oficială, după decizia EUIPO privind marca „FCSB Steaua”: „Văd că mai există o Steaua. Păi, ce facem acum?”

Adrian Căvescu, avocatul care reprezintă FCSB, a oferit o primă reacție după ce EUIPO (Oficiul Uniunii Europene pentru Proprietate Intelectuală) a respins cererea formulată de campioana României pentru a folosi marca verbală „FCSB Steaua”. Forul din Spania a respins cererea făcută de FCSB pentru că există „probabilitatea mare de confuzie” cu ACS Steaua Noua Generație, o academie din sectorul 3 al Capitalei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor