Presa din Ungaria, reacție-fulger după Csikszereda - Dinamo: „Echipa fanion a Ținutului Secuiesc”

Presa din Ungaria, reacție-fulger după Csikszereda - Dinamo: „Echipa fanion a Ținutului Secuiesc”

Csikszereda - Dinamo 2-2, în prima etapă a Superligii. Runda inaugurală a noului sezon competițional s-a încheiat cu un meci nebun, la Miercurea Ciuc, la primul joc pe prima scenă a fotbalului românesc pentru gruparea „ciucană”. Imediat după acest joc, presa maghiară a reacționat. Dinamo s-a deplasat la Miercurea Ciuc în prima etapă din Superliga, într-un meci cu grad de risc maxim, iar incidentele au început încă dinainte de primul fluier. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor