O întrebare bună, de tristă inteligență

O întrebare bună, de tristă inteligență

Cum și când vom da, precum kosovarii, un fotbalist la liderul detașat din Serie A? Și eu m-am bucurat - ca și confratele Cristian Geambașu - când Hagi și-a dat asentimentul că ceea ce-l chestiona Radu Naum: "Când vom avea jucători români la Real sau Barcelona?" reprezintă o întrebare inteligentă. E o întrebare bună, cum se spune tot mai des în românește. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor