„Noua eră” anunțată de selecționerul Ungariei va începe în România! Maghiarii au o cerere neașteptată

„Noua eră” anunțată de selecționerul Ungariei va începe în România! Maghiarii au o cerere neașteptată

Vladimir Golovin, selecționerul naționalei de handbal feminin a Ungariei, a susținut o conferință de presă în care a abordat mai multe subiecte. Printre ele, posibilitatea ca echipa națională să joace în sălile din Oradea și Cluj-Napoca la Campionatul European din luna decembrie. România va găzdui meciuri la Campionatul European de handbal din 2026 la Oradea și la Cluj pe BT Arena. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor