Miriuță a renunțat la jucătorul trecut pe la FCSB » Remiză cu o echipă de Liga a II-a la debutul pe banca echipei din Superliga

Miriuță a renunțat la jucătorul trecut pe la FCSB » Remiză cu o echipă de Liga a II-a la debutul pe banca echipei din Superliga

Vasile Miriuță a bifat primul meci ca antrenor al Politehnicii Iași. După ce a semnat aseară contractul, tehnicianul a debutat pe banca moldovenilor într-un meci amical care a avut loc azi, pe terenul Copou II, cu o divizionară secundă: Ceahlăul Piatra Neamț. Scorul final a fost 2-2 (0-2). Nemțenii, care ocupă poziția a 13-a în Liga a II-a, au condus la pauză ca urmare a reușitelor semnate de Ronald Gbizie (minutul 6) și James Amasihohu (minutul 26). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor