Mircea Lucescu a anunțat lotul de 23 de jucători pentru Austria - România

Mircea Lucescu a anunțat lotul de 23 de jucători pentru Austria - România

Selecționerul Mircea Lucescu a anunțat lotul de 23 de jucători cu care va aborda meciul Austria - România, din runda a treia a preliminariilor pentru CM 2026. Valentin Mihăilă (aripă stânga), care a suferit o problemă medicală chiar înainte de meci, nu a prins lotul. Louis Munteanu (atacant), aflat în aceeași situație, a părăsit și el cantonamentul naționalei, alăturându-se reprezentativei de tineret pentru Campionatul European. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor