Ministerul primește 1,5 milioane de euro pentru că nu poate plăti salariile jucătorilor » Banii vin din fondul de rezervă, dar nu sunt suficienți!

Ministerul primește 1,5 milioane de euro pentru că nu poate plăti salariile jucătorilor » Banii vin din fondul de rezervă, dar nu sunt suficienți!

Guvernul va suplimenta bugetul Ministerului Transporturilor, astfel încât Clubul Sportiv Rapid să poată plăti salariile jucătorilor. Suma va veni din fondul de rezervă bugetară și va fi în valoare de 7,4 milioane de lei. Multe secții sportive ale CS Rapid s-au ridicat în ultimii ani, începând cu cea de handbal feminin, campioană a României în sezonul 2021/2022. Performanțele au nevoie de bani, așa că nevoile financiare ale clubului au explodat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor