Mesaj dur despre turneele demonstrative, după retragerea lui Jannik Sinner de la Paris: „Destabilizează ecosistemul”

Mesaj dur despre turneele demonstrative, după retragerea lui Jannik Sinner de la Paris: „Destabilizează ecosistemul”

Cedric Pioline, directorul turneului de 1000 de puncte de la Paris, a avut o intervenție pe tema turneelor demonstrative precum Six Kings Slam, fiind de părere că acestea „nu sunt sănătoase” și că „destabilizează ecosistemul tenisului”. Paris Masters este ultimul turneu de 1000 de puncte al anului și a doua competiție ca valoare din ultima parte a circuitului ATP, după Turneul Campionilor. Ediția din acest an a început, însă, cu o veste proastă pentru organizatori. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor