Max Verstappen și Lando Norris, întepături după Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului

Max Verstappen și Lando Norris, întepături după Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului

Max Verstappen (Red Bull) și Lando Norris (McLaren), primii doi în clasamentul piloților, au avut parte în Mexic de un nou duel controversat, olandezul alegându-se cu 20 de secunde de penalizare. „Singura lui sarcină este să mă învingă pe mine”, a spus britanicul după cursă. „Conduc așa cum cred eu că trebuie să conduci”, a subliniat triplul campion mondial. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor