Lupescu a intrat în proiectul CS Dinamo și are o dorință: „Poate cea mai buna soluție în viitor va fi fuziunea”

Lupescu a intrat în proiectul CS Dinamo și are o dorință: „Poate cea mai buna soluție în viitor va fi fuziunea”

Ionuț Lupescu a acceptat oferta de la CS Dinamo și se va ocupa de academia clubului, pe care încearcă să  transfrome în una de succes. Fostul mijlocaș nu se dezice însă de FC Dinamo, echipa din SuperLiga, și și-ar dori ca cele două cluburi să colaboreze în viitor. Lupescu va face o analiză a academiei lui CS Dinamo și va veni cu un plan de îmbunătățire. El crede că, pe viitor, o soluție bună pentru suflarea dinamovistă a fi o fiuziune între cele două cluburi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor