Lesia Tsurenko îl acuză pe Steve Simon, fostul președinte la WTA, de hărțuire. „Mă rog la Dumnezeu ca nimeni să nu mai treacă prin ce am trecut eu”

Lesia Tsurenko îl acuză pe Steve Simon, fostul președinte la WTA, de hărțuire. „Mă rog la Dumnezeu ca nimeni să nu mai treacă prin ce am trecut eu”

Ucraineanca Lesia Tsurenko (35 de ani și 259 WTA) a dezvăluit într-o postare pe rețelele sociale că intentionează să-l dea în judecată pe Steve Simon, fost șef al WTA, pentru abuz mintal. Lesia Tsurenko a publicat miercuri o scrisoare în care îl atacă dur pe fostul CEO WTA, Steve Simon. Ea îl acuză de „abuz mintal” într-o discuție care a avut loc în urmă cu câțiva ani. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor