Kosovo a ajutat România » Cum a profitat naționala de promovarea kosovarilor în Liga B

Kosovo a ajutat România » Cum a profitat naționala de promovarea kosovarilor în Liga B

România a fost repartizată în urna 3 la tragerea la sorți a grupelor din viitoarea ediție a Ligii Națiunilor, în Liga B. Naționala a profitat de promovarea celor din Kosovo în Liga B, după 5-2 cu barajul cu Islanda. În cazul în care Islanda ar fi rămas în Liga B, naționala României ar fi fost repartizată în urna a patra. Cum nordici au fost retrogradați, echipa lui Mircea Lucescu a urcat în urna 3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor