Kopic și mutarea tactică despre care spune: „Ne-a crescut numărul de ocazii”

Kopic și mutarea tactică despre care spune: „Ne-a crescut numărul de ocazii”

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a explicat motivul pentru care l-a trecut pe „vârful” Astrit Selmani (27 de ani) în bandă în acest an. Kosovarul e golgeterul lui Dinamo în Superliga. Selmani are 12 goluri și 6 pase decisive, fiind cel mai prolific jucător al „câinilor” în acest sezon. După venirea lui Stipe Perica, atacant croat, în perioada de transferuri din iarnă, Selmani a fost mutat extremă de Kopic, iar conaționalul antrenorului a fost trecut „vârf”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor