Ionuț Lupescu face o comparație din care naționala României iese rău: „Nici acolo nu eram în primele 10 echipe!”

Ionuț Lupescu face o comparație din care naționala României iese rău: „Nici acolo nu eram în primele 10 echipe!”

Ionuț Lupescu (57 de ani), fost internațional român, a lăudat naționala Japoniei și a făcut o comparație din care România nu a ieșit bine. Ionuț Lupescu a făcut o comparație între echipele din Africa prezente la Mondial și naționala României. Nu crede că „tricolorii” ar termina în top într-o competiție cu acestea. Este impresionat de cum s-a mișcat Japonia până acum. Niponii s-au calificat în șaisprezecimi, unde vor da de Brazilia. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor