În sfârșit, avem patinoar!

În sfârșit, avem patinoar!

Când mai vorbim așa, între noi, comparându-ne cu Vestul, tot spunem că suntem cu 50-100 de ani în urmă. Nu știu dacă e chiar așa sau numai așa, dar hai să ne comparăm cu noi! Fiindcă sâmbătă am reușit să aducem Bucureștiul 2024 la nivel de 1958, când a fost inaugurat patinoarul "Mihai Flamaropol"! Cel de la Otopeni, făcut de Ion Țiriac (bravo!), nu se pune, e dincolo de frontiera orașului. Deci, după aproape 7 decenii!!!, Capitala are iar un patinoar. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor