Iga Swiatek, reacție dură după „Bătălia Sexelor” » „A fost inutilă, nu a avut nicio legătură cu schimbarea socială”

Iga Swiatek, reacție dură după „Bătălia Sexelor” » „A fost inutilă, nu a avut nicio legătură cu schimbarea socială”

Iga Swiatek a avut un discurs extrem de tranșant la adresa meciului demonstrativ dintre Aryna Sabalenka și Nick Kyrgios, disputat pe 28 decembrie, la Dubai, eveniment promovat sub denumirea de „Bătălia Sexelor”. Lidera mondială a pierdut clar în fața finalistului din 2022 de la Wimbledon, scor 6-3, 6-3, jocul durând o oră și 17 minute. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor