Gestul jucătorului Franței imediat după finala olimpică a provocat valuri: „De asta nu ar trebui să avem fotbal la JO”

Gestul jucătorului Franței imediat după finala olimpică a provocat valuri: „De asta nu ar trebui să avem fotbal la JO”

Michael Olise, 22 de ani, a fost singurul jucător francez care și-a îndepărtat medalia de argint de la gât după finala turneului masculin de fotbal de la Jocurile Olimpice. Noul jucător al lui Bayern a fost pus la colț pentru gestul lui. Selecționata olimpică a țării-gazdă a Jocurilor Olimpice, Franța, a fost învinsă în finala turneului de fotbal masculin, 3-5 cu Spania la capătul a 120 de joc. După timpul regulamentar, scorul era 3-3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor