George Cosac despre revenirea Simonei Halep: „Sunt convins că va reuşi să obţină performanţe mult mai bune”

George Cosac despre revenirea Simonei Halep: „Sunt convins că va reuşi să obţină performanţe mult mai bune”

George Cosac, președintele Federației Române de Tenis, a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre parcursul Simonei Halep la turneul WTA 125 Hong Kong. Simona Halep a bifat prima victorie după o pauză de doi ani, apoi a părăsit turneul WTA 125 Hong Kong, învinsă joi de Anna Blinkova. George Cosac, președintele FRT și unul dintre cei mai aprigi susținători ai româncei, a vorbit în cadrul unei conferințe de presă despre evoluția fostului lider mondial. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor