Furios după eșecul cu Chelsea în finala Mondialului Cluburilor, Luis Enrique vrea să scape de 11 jucători de la PSG

Furios după eșecul cu Chelsea în finala Mondialului Cluburilor, Luis Enrique vrea să scape de 11 jucători de la PSG

După eșecul categoric suferit în finala Campionatului Mondial al Cluburilor, 0-3 cu Chelsea, antrenorul Luis Enrique și conducerea lui PSG au decis să facă o restructurare drastică. Se pare că 11 jucători sunt pe „lista neagră” a tehnicianului iberic. PSG este deținătoarea Ligii Campionilor, după finala câștigată cu Inter Milano, scor 5-0, dar Luis Enrique vrea să facă o curățenie masivă la club în această vară, potrivit sportal.blic. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor