Fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat!

Fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat!

Situație fără precedent în Liga 3. Sticla Arieșul Turda a fost exclusă din Seria 8 după ce nu s-a prezentat la două meciuri consecutive din campionat. Formația din Turda a pierdut prima partidă din acest an la masa verde, după ce nu s-a prezentat la jocul cu Viitorul Cluj. Situația s-a repetat și la partida programată vineri, la Unirea Dej, iar regulamentul prevede excluderea echipei din competiție după două neprezentări. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor