Echipa locală a promovat în Liga 2, dar stadionul arată ca în Jurassic Park

Echipa locală a promovat în Liga 2, dar stadionul arată ca în Jurassic Park

Cel mai mare stadionul al municipiului Bacău este abandonat de mai bine de un deceniu. Lucrurile arată din ce în ce mai rău, copacii au ajuns până în înaltul tribunelor. Toate acestea în timp ce FC Bacău a promovat în Liga 2. GSP a documentat pe larg cazul stadionului din Bacău. Primarul Lucian Viziteu vorbește despre proiectul unei noi arene de 32.000 locuri, încadrată de două clădiri-turn și cu un plan de exproprieri, inclusiv pe un teren deținut de Dedeman. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor