E scandal cu Raphinha, după răsturnarea din Barcelona - Celta Vigo. Fostul mare arbitru a dat verdictul

E scandal cu Raphinha, după răsturnarea din Barcelona - Celta Vigo. Fostul mare arbitru a dat verdictul

Raphinha, extrema Barcelonei, a adus golul victoriei echipei lui cu Celta Vigo, scor 4-3, cu un gol în minutul 90+8. Însă brazilianul a avut noroc că mai era pe teren la acel moment, potrivit unui fost arbitru spaniol. Iturralde Gonzalez, fost arbitru, a declarat că Raphinha ar fi trebuit să fie eliminat. Brazilianul a primit cartonașul galben după un duel cu Iago Aspas, în minutul 90+2. Apoi a protestat, Iturralde considerând că se impunea un al doilea galben din acest motiv. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor