E gata! Dinamo și-a schimbat echipamentele contestate aspru de suporteri

E gata! Dinamo și-a schimbat echipamentele contestate aspru de suporteri

După numeroase critici din partea fanilor legate de echipamentul de deplasare, cel alb, Dinamo a modificat modul în care apare sponsorul, o casă de pariuri, pe tricourile de joc: în locul inițialei mari folosite anterior, acum este afișată denumirea completă a sponsorului. Din acest sezon, „câinii” vor îmbrăca echipamente Puma. Alături de sponsorul tehnic din Germania, dinamoviștii au înregistrat cele mai mari performanțe din istoria clubului, în anii '80. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor