Dinamo - Kolstad: „dulăii” au făcut spectacol după un festival de ratări în prima repriză

Dinamo - Kolstad: „dulăii” au făcut spectacol după un festival de ratări în prima repriză

Chiar dacă duelul nu a mai contat în clasament nici pentru Dinamo, nici pentru Kolstad, „dulăii” au oferit o demonstrație de forță pe parchetul din Sala Polivalentă. Elevii lui Paulo Pereira s-au impus cu 33-23. Dinamo a mai câștigat două puncte în clasament, dar este prea târziu pentru „dulăi” deoarece sunt eliminați matematic din Liga Campionilor. Cu toate acestea, au egalat Kolstad la numărul de puncte și au urcat o poziție. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor