Dinamo a revenit în cupele europene după 15 ani, iar fiul lui Costel și Nicoleta Grasu a fost principalul marcator!

Dinamo a revenit în cupele europene după 15 ani, iar fiul lui Costel și Nicoleta Grasu a fost principalul marcator!

Echipa de baschet a lui Dinamo București a revenit în cupele europene după 15 ani. Elevii lui Dragan Nikolic au debutat în European North Basketball League, o competiție regională, și au fost învinși de Brose Bamberg cu 93 la 78. CS Dinamo București este cea mai titrată echipă din baschetul masculin românesc, având în palmares 22 de titluri. Ultimul a venit însă în 2003 și de-atunci gruparea din Ștefan cel Mare nu a mai contat în lupta pentru câștigarea campionatului. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor