Decizia luată de Djokovic după ce a câștigat medalia de aur de la Jocurile Olimpice

Decizia luată de Djokovic după ce a câștigat medalia de aur de la Jocurile Olimpice

Novak Djokovic (37 de ani, locul 2 ATP), câștigătorul medaliei de aur de la Jocurile Olimpice, s-a retras de la turneul ATP de la Cincinnati. Turneul este de categorie 1000, iar organizat au anunțat absența lui Novak Djokovic. Locul său va fi ocupat de francezul Giovanni Mpetshi Perricard (locul 48 ATP). Bob Moran, directorul turneului de la Cincinnati, a declarat : „Înțelegem că trecerea de la triumful său olimpic la Cincinnati este prea rapidă”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor