De 13 ani nu se mai întâmplase așa ceva la naționala României: Victor Pițurcă era ultimul selecționer care luase decizia

De 13 ani nu se mai întâmplase așa ceva la naționala României: Victor Pițurcă era ultimul selecționer care luase decizia

Austria - România 2-1. În eșecul de sâmbătă seara, de la Viena, cu Austria, Mircea Lucescu a introdus pe teren, de-a lungul partidei, nu mai puțin de 9 jucători care evoluează în Superliga. Precedentul meci oficial în care naționala a avut pe teren atât de mulți fotbaliști care joacă în întrecerea internă datează de la finalul anului 2012. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor