Culmea haosului: Guvernul vrea ca ANS să dea cluburile din subordine orașelor în care activează, iar unele primării cer ca ANS să preia CSM-urile!

Culmea haosului: Guvernul vrea ca ANS să dea cluburile din subordine orașelor în care activează, iar unele primării cer ca ANS să preia CSM-urile!

Unul dintre cei mai importanți și mai vocali contestatari ai actualului sistem de finanțare din sportul românesc, Ștefan Popescu, președintele FR Pescuit Sportiv, consideră că ultima mutare a Guvernului, trecerea structurilor sportive ANS la autoritățile locale, „e doar un dribling pentru a se schimba sursa de finanțare de la buget. Soluția salvatoare, cea finală, e însă cea despre care eu tot vorbesc de atâția ani”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor