CSM Volei Alba Blaj va reprezenta România în Liga Campionilor la volei feminin

CSM Volei Alba Blaj va reprezenta România în Liga Campionilor la volei feminin

CSM Volei Alba Blaj, campioana României la volei feminin, a fost acceptată direct în grupele Ligii Campionilor, urmând să își afle marți, 15 iulie, adversarele din cea mai importantă competiție inter-cluburi din Europa. La jumătatea lunii aprilie, CSM Volei Alba Blaj a închis finala cu CSO Voluntari, scor 3-1, și a devenit noua campioană a României la volei feminin, încununând un sezon de excepție în care a câștigat Cupa României și a jucat finala Cupei CEV. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor