CS Dinamo, pusă să plătească 34 de milioane de euro pentru ridicarea noului stadion

CS Dinamo, pusă să plătească 34 de milioane de euro pentru ridicarea noului stadion

În toamnă ar urma să înceapă lucrările de demolare la stadionul din „Ștefan cel Mare”, după modificările propuse prin Ordonanță de Urgență privind implementarea programelor naționale din domeniul lucrărilor publice. Clubul Sportiv Dinamo ar urma să plătească 26,7 milioane lei (aproximativ 5,3 milioane de euro) până în iulie 2026. Ulterior, CS Dinamo ar urma să plătească 20% din cheltuielile privind construirea arenei noi din „Ștefan cel Mare”. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor