Cheamă investitori străini pentru a ajuta echipa: „Facem o scrisoare la ambasade”

Cheamă investitori străini pentru a ajuta echipa: „Facem o scrisoare la ambasade”

Deși Dinamo are probleme din cauza investitorilor spanioli, Mihai Chirica, primarului din Iași, crede că Poli Iași ar putea beneficia de pe urma unor investiții din partea unor străini. Într-o conferință de presă susținută azi, edilul a spus că ar vrea ca echipa să fie ajutată de un investitor străin și a dezvăluit de plan are. „Poli Iași este la ora actuală cea mai cunoscută şi reprezentativă echipă de fotbal a regiunii Moldova. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor