Cel mai bun marcator străin din Superliga a răbufnit, după ce Vinicius a ratat Balonul de Aur: „Mi-e scârbă! Dacă nici acum nu câștigă, atunci când?”

Cel mai bun marcator străin din Superliga a răbufnit, după ce Vinicius a ratat Balonul de Aur: „Mi-e scârbă! Dacă nici acum nu câștigă, atunci când?”

Eric de Oliveira (38 de ani), cel mai bun marcator străin din fotbalul românesc, a reacționat dur, după ce în spațiul public a apărut informația potrivit căreia Vinicius (24), aripa stânga de la Real Madrid, nu va câștiga Balonul de Aur. Eric este cel mai bun marcator străin din istoria Superligii, cu 66 de goluri. Acesta este urmat de Wesley da Silva (64) și Harlem Gnohere (58). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor